Velikonoce patří mezi nejoblíbenější svátky ve velké části světa. Jsou to svátky jara, které oslavují probouzení přírody, její plodnost, naději a lásku. Velikonoční zvyky a tradice se lišily vesnici od vesnice a dřív probíhaly během velikonočního období, které trvalo šest neděl. Jejich úkolem bylo zbavit se všeho starého, očistit domácnost i tělo od chorob, připravit se na znovuzrození přírody.
V našem poutavém hodinovém velikonočním pásmu se děti dozvědí o původu Velikonoc, získají přehled jaké zvyky, tradice a co jedli naši předci v jednotlivých dnech Pašijového týdne. Naši účinkující v dobových kostýmech vysvětlí velikonoční symboly, naučí děti nové koledy a dovezou tradiční ukázky výzdoby ze staročeských vesnic. Nebude chybět i povídání o Velikonocích v cizích zemích. V případě zájmu po skončení programu vyrobíme s dětmi v rámci tvořivých dílen tradiční výzdobu na velikonoční stůl.
Pořad je zájezdový, přijedeme k Vám do školy nebo školky a vše přizpůsobíme věku dětí.
Cena: 3.500Kč + doprava 6kč/km + tvořivá dílna( dílna pouze do 30 dětí – cena 25Kč/dítě )Objednávejte na Tel.: +420 604 381 520, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.agenturaveronika.cz